Таблица неправильных глаголов английского с переводом. G, H, I

Печать
Infinitive Simple Past Past Participle По-русски Тоҷикӣ
get got gotten / got получать гирифтан
give gave given давать додан
go went gone идти, уходить рафтан
grind ground ground молоть; размельчать орд кардан; кӯфтан
grow grew grown расти-(ть) калон шудан; сабзидан
hand-feed hand-fed hand-fed кормить из рук хӯрок (ем) додан; хӯронидан
handwrite handwrote handwritten написать от руки дастӣ навиштан
hang hung hung висеть, вешать овехтан
have had had иметь доштан; соҳиб будан
hear heard heard слышать шунидан; бохабар будан
hew hewed hewn / hewed рубить зада буридан, кафондан
hide hid hidden прятать пинҳон кардан; руст кардан; маҳфуз доштан
hit hit hit ударить задан; зарба задан
hold held held держать доштан; даст гирифтан
hurt hurt hurt ушибать зада маъю кардан; озурда кардан
inbreed inbred inbred взращивать рӯёндан; сабз кардан; парваридан
inlay inlaid inlaid выстилать; инкрустировать хотамкорӣ кардан; мукаллал кардан
input input / inputted input / inputted вводить ворид намудан; ба дарун даровардан
interbreed interbred interbred скрещивать чиллик кардан; пайванд кардан
interweave interwove / interweaved interwoven / interweaved воткать; переплетать ба дарун монда бофтан; нақш андохтан
interwind interwound interwound переплетать печондан; қатӣ карда бофтан

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Произведение «OFTOB.COM» публикуется на условиях лицензии Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Непортированная.